Лабрадорити (L)

Лабрадорити (L)

Лабрадорити (L) – магматична гірська порода плутонічного класу глибинності, яка являє собою різновид анортозиту. Загалом, анортозитом звуть глибинну магматичну породу з родини габроїдів, що більш ніж на 90% складена основним або середнім плагіокла
зом. Інша назва анортозиту – плагіоклазит.
В залежності від складу плагіоклазу, серед анортозитів розрізняють лабрадорити, андезиніти, бітовнітити та анортитити. Лабрадорити (L) є лабрадоровим різновидом анортозиту. Нагадаємо, що лабрадор – це мінерал з групи плагіоклазів, який містить у своєму складі 50-70% анортитової компоненти (СaAl2Si2O8) та 30-50% альбітової компоненти (NaAlSi3O8).

Зазначимо, що вміст плагіоклазу в деяких лабрадоритах може бути дещо меншим за 90%. Зокрема, в українських лабрадоритах вміст плагіоклазу коливається в межах 72-97%, тобто ми маємо цілком поступовий перехід від лабрадориту до габро. Тому, для лейкократових габроїдів з вмістом плагіоклазу 75-90%, зазвичай, використовують найменування габро-лабрадорит або габро-анортозит. Найбільш звичайними другорядними мінералами лабрадоритів є ромбічні та моноклінні піроксени.

Для деяких відмін властиві також олівін, амфіболи, біотит, K-Na польовий шпат, кварц та кальцит. У акцесорних кількостях до складу лабрадоритів можуть входити апатит, ільменіт, магнетит, пірит, піротин.
Все
🎫
🇺🇦 🎫
🇺🇦